admin-ajax

Порівняння тканин DCF и X-Pac

| Без рубрики

 

Більшість водонепроникних і надлегких рюкзаків виготовляються з Dyneema Composite Fabric (DCF) або X-Pac, рідше – з іншої високотехнологічної тканини, але менш дорогої. Найчастіше це нейлони з різноманітним плетінням і просоченнями. Використовують не лише різні візерунки плетіння, а й вплітання міцнішої нитки. Найдостойнішої двійкою ми вибрали для порівняння DCF і X-Pac.

Нижче ми висвітлим компроміси між DCF і X-Pac з точки зору довговічності, ваги, вартості і водонепроникності, щоб ви могли вибрати матеріал рюкзака, який найкращим чином відповідає вашим цілям.

Що таке композитна тканина Dyneema (DCF)?

Композитна тканина Dyneema або DCF, раніше відому як Cuben Fiber, являє собою ламінатну тканину, що складається з перехресних ниток Dyneema або (UHMWPE), запечатаних між тонкими поліефірними плівками (ламінат). З цього матеріалу часто роблять укриття, такі як намети Zpacks, TarpTent, MLD. Щоб зробити цей матеріал придатним для виготовлення рюкзаків, на відміну від намету, що не піддаються великому тертю, необхідно наклеїти на нього якусь лицьову тканину. Зазвичай це означає додавання поліестеру полотняного переплетення 50d або 150d для створення гібридної тканини DCF.

Двома найбільш поширеними рюкзачними матеріалами DCF в індустрії надлегкого туристичного спорядження є тканина 90г / м2 і тканина 150г / м2. Гібрид DCF 90г / м2 являє собою двошарову тканину, що складається з композитної тканини Dyneema, ламінованої на поліестер полотняного переплетення 50d. Ця тканина використовується на основній частині рюкзака Hyperlite Mountain Gear Southwest 3400, у рюкзаку Zpacks Arc Blast 55L і основної частини Mountain Laurel Designs DCF Exodus. DCF 150г / м2 являє собою двошарову тканину, що складається з композитної тканини Dyneema, ламінованої поліестером полотняного переплетення щільністю 150 деньє. Він використовується в рюкзаку підвищеної місткості HMG, таких як Porter 4400 та інших. Її також використовують на задній і нижній частині рюкзака Mountain Laurel Designs DCF Exodus і донної частини Hyperlite Mountain Gear Southwest 3400.

Що таке X-Pac?

X-Pac – це матеріал, вироблений парусною компанією Dimension Polyant. Він буває різної ваги, але ми зупинимося в першу чергу на одному з них, VX21, так як він найбільш часто зустрічається в індустрії туризму. Є кілька інших різновидів, включаючи VX07 і VX42. X-Pac VX21 має нейлонову поверхню 210d, ламіновану на поліефірний x-шар, водонепроникну плівку з поліетилентерефталату (ПЕТ) товщиною 0,25 міл. Він важить 180г / м2. Цю поширену тканину можна знайти на Six Moons Designs Minimalist 2.0, SevenGear Lito 50, а також на багатьох рюкзаках створених Superior Wilderness Designs, Seek Outside Divide і багато-багато інших.

 

swd-dcf-50l   swd-xpac-50l

DCF проти X-Pac: порівняння міцності

X-Pac VX21 – один з найбільш поширених матеріалів для основних відділів рюкзаків з кількох причин. Лицьова тканину 210d досить міцна, непогано чинить опір стирання.

X-Pac доступний в широкому діапазоні кольорів, що робить його зручним для різноманітності рюкзаків. Яскравим прикладом послужать рюкзаки від Waymark Lite.

Оскільки одним з основних переваг DCF є його неймовірна міцність на розрив, рюкзаки DCF, ймовірно, сильніше в цьому відношенні, ніж рюкзаки VX21. Однак я не знаю, наскільки це важливий критерій. Ваш рюкзак витримає 200 кг на х-рас або 230 кг на DCF. Чи важливо, коли мова про такі величини? Я особисто вважаю, що коли мова йде про матеріали рюкзака, стійкість до стирання важливіше, ніж міцність на розрив. Гарну роботу провели ПроПоходи, коли порівнювали низку матеріалів на роздир.

Обидва матеріали дуже добре себе зарекомендували в тривалому використанні. Звичайно, ознаки використання видно оку, але це не критично.

Суть в тому, що вартість і вага є основними показниками для вибору між цими гібридами DCF і тканинами VX21. Проте, можна з упевненістю говорити, що набагато більш товсті тканини X-Pac, такі як X42 і X50, будуть значно більш стійкими на розрив і на стирання, ніж гібриди DCF, але і важчі відповідно.

DCF проти X-Pac: порівняння ваги

Тканини DCF 90г / м2 або 150г / м2 легше, ніж VX21 190г / м2, але що це означає з точки зору фактичного кінцевого ваги рюкзака? Як приклад візьмемо Superior Wilderness Designs Long Haul 50. Їхня версія DCF, зроблена з тканини щільністю 90г / м2 з дном 150г / м2, важить близько 623г без усіх допоміжних стяжок. Версія VX21, яку вони називають Long Haul 50 Rugged, має вагу близько 750г так само без усіх допоміжних стяжок. Отже, для того ж рюкзака ви заощадите близько 127г, вибравши DCF. Звичайно можна це використовувати як критерій вибору, якщо ви хочете максимально заощадити вагу.

Зовсім інша справа якщо говорити про укриттях. Адже рюкзак має не велику частину тканини, багато ваги також займають блискавки і фурнітура, система підвіски і регулювальні стропи. Упевнений, що рюкзак такого ж стилю и розміру, але зроблений з cordura буде лише трохи важче ніж з х-рас.

В укриттях справа йде інакше. Там практично немає допоміжних матеріалів, вага виробу складається майже повністю з тканини. Тому виграш у вазі набагато більш істотний.

DCF проти X-Pac: порівняння витрат

Загалом, розраховуйте, що ви заплатите більше за рюкзаки DCF. Як приклад продовжимо використовувати ті самі рюкзаки. За Superior Wilderness Designs ви заплатите приблизно на 66 доларів більше ніж за DCF-версію Long Haul 50. Загалом, 66 доларів, щоб заощадити 130 грам, можуть виявитися дуже корисними в залежності від вашого бюджету і передбачуваного використання рюкзака.

DCF проти X-Pac: порівняння водонепроникності

Обидві тканини повністю водонепроникні. Різниця в загальній водонепроникності рюкзака зводиться до різних способів зшивання цих тканин. Через матеріал на внутрішній стороні VX21 його не можна зклеювати. Пакети DCF, можна заклеювати стрічкою, в результаті чого виходять повністю водонепроникні пакети. Це дещо ускладнює видалення повітря при упаковці і компресії. Так само виключає самовисихання зсередини.

Наприклад, всі рюкзаки DCF Mountain Laurel Designs повністю водонепроникні, що є важливою особливістю для походів по вологим регіонам. Гарна ідея, щоб не потрібно мати справу з чохлом/реінкавером або пакетом в рюкзак. Крім того, лицьова тканина з поліестеру гібрида DCF має тенденцію вбирати менше води, ніж нейлонова лицьова тканина на VX21. Вимірювань ми не проводили, але припускаємо, що мокрий рюкзак VX21 може важити трохи більше, ніж мокрий рюкзак з DCF. Знову таки воду набирають і стропи і лямки.

Коли рюкзак X-Pac краще?

X-Pac VX21 – популярний сумочний матеріал в індустрії туризму, оскільки він забезпечує відмінний баланс між вагою, міцністю, водонепроникністю і вартістю. І кольори – не забувайте про кольори!

Вибирайте рюкзак з цього матеріалу, якщо вам потрібен дуже водостійкий, але не повністю водостійкий рюкзак з хорошою стійкістю до стирання. Ще одна чудова особливість VX21 – це біла внутрішня сітка, яка дозволяє легко знаходити темні предмети в рюкзаку.

Коли рюкзак DCF краще?

Вибирайте рюкзак з гібрида DCF, коли вкрай важливі мала вагу і водонепроникність. Якщо ви не проти витратити трохи більше на ці функції, рюкзак DCF може бути саме для вас.