спальник

Легкохід і чохол

| Корисне

Легкохід і чохол.

Є багато сучасних спальників з легких матеріалів. В основному вони в класичному стилі – тобто кокон з капюшоном. Є й альтернативні гілки дизайну спальника, типу квілтів, або квілтів-пончо, або спальника-пальто, що безсумнівно додає функціоналу. Але є спільна риса всіх-всіх спільників! Це – чохол!
Дана коротка стаття і буде висвітлювати цей девайс.

Чохол не потрібен.
А далі будуть аргументи і варіації.
Почнемо з того, що спальники самі по собі штуки об’ємні. Без чохла їх важко транспортувати як окреме спорядження. Ну згадайте як забирали його з магазину або з пошти, як передавали другу покористуватися, як несли його прив’язаним зовні рюкзака (частіше для однієї ночівлі) або ще пару моментів. Ну хіба він не потрібен ?! Він необхідний! -: скажете ви. І в цьому моменті ви маєте рацію. Але чому ж багато хто з легкоходів кажуть, що чохол на спальник – зайва штука? Ті наекономлені 40-110 грам особливо ролі не грають. Головний бонус в цій ситуації – зменшення об’єму рюкзака. Поясню. Упаковуючи спальник в чохлі в свій рюкзак, здається, що він так чьотко вписується, він компактний (компресійний чохол добре спрацював) і начебто все красиво, як на фото з журналу))) і виробник не дарма ж старався розробляючи цей чохол.

Але тут то і пастка. Спальник в чохлі завжди! займає свій скопрессований обьем. У нього чіткі обриси які жорстко його відокремлюють від іншого спорядження. І це здається нам нормальним, ми кладемо його на дно і все ОК. Далі укладаємо спорядження поверх.
А можна спальник без чохла покласти на дно, а далі як зазвичай укладати речі.
Тут то ви і здивуєтеся! Куди подівся спальник ??! Він є, він там же. Просто він зайняв вільний об’єм, а не свій скомпресованний. Спальник розтікся по кутках і стінках, проник між стінками сусідніх упаковок вашої снаряги. Заповнив весь порожній об’єм! Вітаю, ви виграли не просто 40-110 грам, ви виграли набагато більше – об’єм. І нічого не втратили. Тепер вашу 40ковку можна брати і на осінню багатоденку.
Часто хвилюються про водозахист, мовляв спальник в чохлі захищений від води, а це головне, адже ніхто не хоче страждати в мокрому спальнику. І це вірно. Але як часто у вас сильно намокає рюкзак в поході? Як часто ви  занурюєте його в воду або йдете під проливним дощем без всякого захисту? Думаю тільки під час марафону або гонки)))) В інших випадках завжди ховаються від дощу, чи то рейнкавером і курткою, чи то пончо-тентом.

Якщо ж рюкзак впав у воду – у вас проблеми не тільки зі спальником! У вас мокре абсолютно все, і тут сухий спальник став би в нагоді, але не думайте що він прям як панацея врятує вашу ситуацію. Одяг, рюкзак, кухня, гаждети … Загалом не кидайте рюкзак в воду. Навіть якщо все всередині сухе – сам рюкзак набере легко 1-2 кг води. Просто остерігайтесь такої ситуації!
Що б підстрахуватися можна покласти спальник в великий пакет, дуже великий. Але не зав’язуйте його на вузол. Залишіть можливість повітрю вийти, звільнивши ваш рюкзак.
Не вірте мені на слово) Переконайтеся самі. Вдома спакуйте рюк зі спальником в чохлі. Запам’ятайте. Розпакуйте. Вийміть спальник з чохла, і зберіть рюк заново, по новим знанням. Ви помітете що місця стало більше, приблизно на об’ем того самого спальника. І під час руху, коли вага піднадавить на спальник, місця стане ще трохи більше.
І так, в поході, чохол для спальника – зайва річ. Ви економите не тільки 40-110 грам, ви виграєте в об’ємі дуже сильно. Цю позицію часто недооцінюють, а даремно. І користуватися спальником вам все одно доведеться тільки ввечері, так що не хвилюйтеся через те що він на дні і без чохла, коли він вам знадобиться – весь рюкзак вже буде розпакований.

Легкої стежки Вам.