tent-1

Тент 3х3 (варіації для гамака)

| Корисне

Найпоширенішим і універсальним укриттям по праву вважається тент 3х3 м. Його практично неможливо поставити так що б він не працював. Про наземні укриття з тенту 3х3 багато вже відомо: і просто будиночок, і діагональ, і штормовка-піраміда, і навіс, і плоский дах, і з підворотом дна … Взагалі думаю що потрібно написати статтю і про це. Але сьогодні поговоримо про гамачне застосування цього дивовижного тенту.

Можливості тенту

В першу чергу тент повинен бути забезпечений достатньою кількістю відтяжок і регулюючої фурнітури. Прості петлі і люверси створили погану славу: з ними дуже складно (без досвіду в’язання рухомих вузлів) встановити і натягнути тент. А з огляду на те що через деякий час після встановлення потрібно піднатягнути тент – так як розтягується і мотузка і сам тент – з вузлами можна збожеволіти. Тільки фурнітура здатна швидко і якісно все це виконати. Причому на квадратному тенті має бути як мінімум 8 регулювань і 8 доп. відтяжок. Іноді зустрічаються ще відтягнення по центральному шву, і упори під трек палиці.

Водостійкість достатня навіть в 1000 од., оскільки тент від дощу все одно ставиться скатної форми дахом, вода швидше стікає вниз ніж тисне на тент. Тільки особливо сильний дощ, з відкритого неба та в перпендикулярному напрямку до площини тенту, може швидкістю падіння краплі продавити опірність тканини до тиску води. Вода ж стікаючи по листю дерев не здатна проникнути через тканину навіть від 1000 опірністю. Кращим універсальним рішенням вважається 2000 мм., Так як не дуже важка ще, але вже більш ніж достатньо для захисту від сильного дощу. Ну і герметизація центрального шва обов’язкова, оскільки саме нитка в першу чергу пропускає і накопичує воду.

Над гамаком

Габарити 3х3 повністю перекривають стандартний гамак, та ще й з запасом. Але є моменти коли потрібно особливо сховатися від вітру або косого дощу. А як на рахунок ДВОХ гамаків під одним тентом! – і всі задоволені? Реально?

Реально

За рахунок компактності гамака і його лінійної орієнтації, є можливість вішати їх паралельно і близько. При чому ці два гамака можна завісити на три дерева, а не на чотири. А якщо дерева дуже товсті, близько 60 -80 см в діаметрі, то і зовсім два гамака на два дерева, просто розмістивши їх по різні боки.

Вашій увазі інструкція-ілюстрація від американського гамаковода Дерека Хансена.

Тут доведеться вдивитися і задуматися, оскільки дуже багато інформації вкладено в цю ілюстрацію. Кольорові мітки по довжині конькової мотузки, види з різних сторін, вся інформація про це (правда на мові розробника інструкції), варіанти установки двох, і навіть трьох, гамаків під одним тентом, варіації з «дверима» … Загалом насолоджуйтесь)

pitching-options-for-square-tarps