miniatyura

кубен cuben fiber dcf

| Корисне

Ця стаття є перекладом з статті відомого легкохода Ендрю Шкурки
https://andrewskurka.com/2017/cuben-fiber-backpack-shelter-worth-the-cost/

А ТЕПЕР ДО ТЕМИ:
«Більшість туристів, які дивляться за трендами спорядження, вивчали його, ймовірно, дізналися про Cuben Fiber, або в автономноvysq розмові, або як варіант тканини для укриттів, рюкзаків і аксесуарів, виготовлених такими фірмовими брендами, як Hammock Gear, Katabatic Gear, Mountain Laurel Designs, Zpacks та інші.

Cuben виділяється саме тому, що спорядження, виготовлене з нього, є надмірно дорогим порівняно з схожими продуктами з простіших тканин. Кілька прикладів:

Виконане з кубену MLD Cricket Tarp варто 335 доларів, а у преміальному нейлоні ціна становить 185 доларів.

Hyperlite Mountain Gear Southwest 3400 коштує 330 доларів. ULA Ohm 2.0 коштує 210 доларів.

5,6-літровий мішок Cuben від ZPacks коштує 20 доларів. Мішок Sil-nylon 5L з Granite Gear коштує 11 доларів.

dcf-100-300x300

Ці цінники задають питання: чи варто Cuben Fiber?

Що таке кубен волокно?

Cuben Fiber, також відома як Dyneema Composite Fabric (DCF), являє собою сітку волокна Dyneema – самого сильного волокна в світі, в 15 разів перевищує міцність сталі на вагу, – вбудованого в гнучку поліефірную плівку. Уявіть собі матеріал пластика, який має чудову водостійкість, стійкістю до розриву і легким вагою.

Найбільш поширені версії Cuben важить 23г / м2 та 27 г / м2.

Cuben Fiber – це сітка волокон Dyneema, вбудована в прозору і гнучку поліефірную плівку. Для своєї ваги він виключно міцний і водонепроникний.

Cuben також може бути ламінована з іншими тканинами, такими як поліефір з 50 деньє, для підвищення стійкості до стирання і проколу. Ці шаровані матеріали важать більше, в діапазоні від 90 г до 150 г / м2, в залежності від сорту Кубена і ламинируючої тканини. ZPacks і Hyperlite Mountain Gear добре відомі своїми рюкзаками з ламінатів Cuben.

Тканини для укриття

звичайні тканини

Рюкзаки та укриття зазвичай виготовляються з тканого нейлону або поліестеру. Якщо тканина повинна бути водонепроникною – в приклад з тентом або підлогою для намету, вона покрита поліуретаном (PU), поліефіром (PE) або силіконом (sil).

пончо-тент с карманом

За інших рівних умов силікон дає найміцнішу і водонепроникну тканину. Проте, чисті нейлони не можуть бути склеєні і не відповідають вогнестійким стандартам для ринків США, таких як Каліфорнія і Нью-Йорк. Таким чином, оптовики, такі як Sierra Designs, MSR і REI, використовують тканини, які обробляються силіконом з одного боку і з PU або PE – з іншого.

Звичайний нейлон, оброблений силіконом на одній стороні і з PU або PE на інший, так що він може бути склеєним і вогнестійким.

Як наприклад наші намети crosslite і пончо тенти.

Сьогоднішні найкращі тканини вагою від 31г / м2 до 48 г / м2 були оцінені до 4000 мм гідростатичного пресу, в кілька разів перевищує стандарти «водотривкість». Якщо характеристики тканини нерозкриті – наприклад, в разі тентових тканин Big Agnes – ви повинні припустити, що вона складає приблизно 2000.

У разі гідростатичного пресу: більше – краще. Більш водонепроникна тканина буде витримувати великі зусилля і буде мати більш тривалий термін служби.

Якість покриттів постійно поліпшується. Я впевнений, що тканини для укриття, які я використовував в моїх самих тривалих поїздках, не такі хороші, як ті, що я використовую і бачу сьогодні, а також екскурсії та проектування палаток за допомогою Sierra Designs.

Серед активних туристів, матеріали з покриттям можуть мати проблему довіри. Високоякісний сплетений матеріал забезпечує чудову тканину для укриття, але один поганий досвід з низькою якістю (наприклад, дешевий або поганий контроль якості) може викликати недовіру по всій категорії тканини. Особисто я ніколи не відчував «запотівання», але мені довелося замінити кілька притулків, тому що вони вже не були надійно водонепроникними – вони поглинали надто багато води, а в деяких випадках візуально текли.

Кубеновое волокно

Як тканину для укриття, кубен дуже привабливий – якщо ви можете собі це дозволити.

 

Укриття з Кубена буде:

-Легший на 30-50%, в залежності від зіставлення тканих і кількістю не тканих деталей, наприклад: блискавки, пряжки, стійки.

-Як водонепроникні, так і найкращі покриті нейлону, з гідростатичними характеристиками головки 3,500+ мм.

-Продуктивність Cuben згодом погіршиться через використання, ультрафіолетового випромінювання, повторного складання і вологого зберігання. Але термін служби як і раніше чудовий.

 

Рон Белл в MLD оцінює функціональний термін служби його притулків, зроблених з 23 г / м2, приблизно в 250 «турист-ночі», що передбачає інтенсивне використання і випадкове вологе зберігання. Це можна порівняти з нейлону зі стандартним покриттям або перевершує їх, які Рон ставить від 300 до 500 ночей в залежності від якості.

 

Cuben – виняткова захисна тканина: ультралегка і надзвичайно водонепроникна.

Крім вартості, ваги, водонепроникності і міцності на розрив, є кілька інших якостей які заслуговують уваги  вироби з Кубена.

По-перше, це не дрібне спорядження. Матеріал дещо жорсткий, тому його потрібно акуратно скласти, щоб він упаковувався в дрібні габарити.

По-друге, Кубен не розтягується. В результаті менше пробачає не акуратну  установку укриття – натяг і опорні точки повинні бути ідеальними, але укриття буде залишатися напруженим до ранку. Напротивагу Sil/Sil нейлон особливо еластичний, і потрібна попередня настройка, а іноді і в середині ночі, особливо у вологих умовах. Очевидно, це може дратувати.

11

По-третє, поверхню Кубена менш гладка, ніж тканина з покриттям, тому більше снігу має тенденцію прилипати до неї. У мене було кілька кубенових притулків в зимових поїздках без проблем; нейлонові укриття поблизу скачували краще, але не так критично.

У мене був змішаний досвід (і я чув змішані думки) про водопоглинанні властивості кубенових і покритих матеріалів. З використанням, я думаю, ви повинні очікувати, що обидва типи тканини поглинуть більше води, ніж коли нові.

Чи варто Кубен?

Не знаючи вашого бюджету або очікуваного використання, я не можу сказати, чи варто укриття з Кубена за ціною преміум-класу. Але, сподіваюся, тепер у вас є інформація, необхідна для прийняття рішення.

 

рюкзачні тканини

Вага та ефективність притулку, особливо звичайних конструкцій, таких як укриття A-frame, в значній мірі залежать від його тканини.

Це не відноситься до рюкзаків.

Я маю на увазі, принаймні, про кількох міркуваннях, які я виводжу в пріоритет до рюкзаків, в тому числі:

Fit / комфорт,

Підвіска / несуча здатність,

кишені,

Зовнішня утиліта і стиснення,

Об’єм.

 

звичайні тканини

 

Преміальні звичайні рюкзачні тканини можуть бути затавровані як Cordura, Dyneema, Robic і X-Pac. Це все ткані нейлони, можливо, з посиленням сітки (рип-стоп) з виключно жорсткого або товстого волокна. Вони можуть бути покриті PU або sil, щоб поліпшити стійкість до води, стирання і розриву.vx21_coyote_large-300x225

 

Для довгострокового використання я б уникав будь-якої тканини менше 100 деньє.

Як тру-хайкер я подолав величезні милі на декількох рюкзаках. Наприклад, я використовував один GoLite Jam для тривалості мого 7-місячного 6,875-мильного подорожі Great Western Loop. І я використовував ULA Epic приблизно за дві третини моєї 6-місячної експедиції на Аляску-Юкон на 4700 миль. Вони були зроблені з 210d Dyneema та 210d Robic, відповідно. Це високоякісні тканини, за розумними цінами і широко доступні.

 

what-is-cordura_2

Кубеновое волокно

 

Само по собі, Cuben Fiber є міцною рюкзачною тканиною, тільки якщо ви в порядку з:

-Одноразові спорядження, або,

-Акуратність зі своїм рюкзаком.

Навіщо? Тому що у Кубена низька стійкість до стирання і проколу. Для його ваги це дуже добре, але для моїх цілей я б ніколи не купив рюкзак, зроблений тільки з Кубена, навіть найважчої його версії – він буде розбитий кількома кущами або грубими ударами по землі.
Cuben laminates – завдяки чому Кубен приклеюється до іншої тканини, наприклад поліефір 50d, – це ще одна історія. Їх продуктивність більш порівнянна з преміальними тканими нейлон, згаданими раніше, а деякі стверджують, що вони ще краще.

Передбачувана додана вартість:

1. Вага економія,

2.Більша міцність на розрив, і,

3.Водостійкость.

Але я думаю, що ця аргументація сумнівна:

Рюкзак, виготовлений з ламінату Кубена, буде злегка легше, можливо, на 5 відсотків. Причина: рюкзачна тканина становить всього лише невелику частину загальної ваги рюкзака. Велика частина рюкзака – його підвіска, плечові ремені, пряжки і стропи.

Грунтуючись на минулих характеристиках, стандартні нейлони, як виявилося, мають достатню міцність для важких багатомісячних поїздок.

При тривалому використанні ламіновані пакети Cuben не залишаться водонепроникними. Так що, як і в разі упаковки з тканого нейлону, вам потрібно буде зробити водонепроникне спорядження. Я рекомендую використовувати мішок для сміття розміром 20 галонів в якості пакувального вкладиша.

Чи варто Кубен?

Якщо ви знайдете пакет ламінат Cuben, який ідеально підходить вам, і у вас є свій список бажань, скористайтеся ним.

Але я б рішуче відмовився обмежувати ваш пошук рюкзаками, зробленими тільки з Кубена. Вони не є функціонально більш легкими або більш жорсткими, ніж рюкзаки зі звичайних тканих нейлонів, і ви заплатите за це ще 50-100 доларів.

Ваша черга: Чи вважаєте ви, що Cuben Fiber варто того? Залиште коментар.